Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali marihuanę w lesie

Policjanci z Łaz zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Sprawcy wpadli w ręce policji, kiedy przewozili torbę wypełnioną świeżymi liśćmi marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli prawie 4 kilogramy ziela, suszącego się w garażu. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt.

Policjanci z Komisariatu Policji w Łazach zdobyli informację, że 22- i 23-letni mieszkańcy Chruszczobrodu mogą uprawiać w pobliskim lesie konopie. Śledczy wkroczyli do akcji, gdy "plantatorzy" wyjeżdżali  z lasu. W bagażniku osobówki znaleźli torbę, wypełnioną zielonymi liśćmi. Było w niej prawie 3,5 kilograma konopi indyjskich. Podczas przeszukania garażu jednego z mężczyzn, stróże prawa znaleźli jeszcze prawie 4 kilogramy suszącej się marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W miniony piątek usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości marihuany. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Uprawiali marihuanę w lesie

Pobierz plik Uprawiali marihuanę w lesie (format mp4 - rozmiar 11.02 MB)

Powrót na górę strony