Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty dla podejrzanych o brutalne zabójstwo

Data publikacji 24.10.2016

Najbliższe miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni podejrzani o brutalne zabójstwo. Decyzję tę podjął bielski sąd, na wniosek śledczych. Zatrzymanym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej oraz śledczy z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło w środę, 19 października br., w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Ciało samotnie mieszkającego, 48-letniego mężczyzny znalazł w jego domu znajomy, który natychmiast powiadomił miejscowych policjantów. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnymi technikami kryminalistyki, ekspertami z laboratorium kryminalistycznego oraz prokuratorami, przeprowadziła szczegółowe oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna padł ofiarą zbrodni. Z jego domu zniknęły wartościowe przedmioty. Sprawcy skradli też samochód marki Dacia Duster, należący do 48-latka. Uszkodzony pojazd został odnaleziony w środę nad ranem na ul. Wodnej.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła miejscowa prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Skrupulatna i złożona praca śledczych przyniosła efekty. Zebrany przez nich materiał operacyjny i dowody wskazywały, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć trzej bielszczanie. Już w czwartek, 20.10.br., wieczorem, policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 27 i 35 lat oraz ich 38-letniego wspólnika, podejrzewanych o to przestępstwo. W czasie przeszukania ich mieszkań śledczy odnaleźli rzeczy zrabowane z domu bielszczanina, w tym laptopa, rower i kosę spalinową. Z ustaleń śledztwa wynika, że napastnicy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 48-latka. Dotkliwie go pobili, a obrażenia których doznał okazały się śmiertelne.

W piątek, 21.10.br., zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w celach rabunkowych. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Tymczasowe areszty dla podejrzanych o brutalne zabójstwo

Pobierz plik Tymczasowe areszty dla podejrzanych o brutalne zabójstwo (format mp4 - rozmiar 8.44 MB)

Powrót na górę strony