Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszyscy zagrali "Razem dla Szymonka"

Data publikacji 24.10.2016

„Razem dla Szymonka” – pod takim hasłem w niedzielę na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze odbył się turniej piłki nożnej. Impreza zorganizowana była, by ratować zdrowie małego Szymonka. By pomóc chłopcu, na parkiecie rywalizowało w sumie 9 drużyn.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do rywalizacji sportowej stanęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Przysusze oraz Urzędu Gminy i Miasta, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, strażacy z PSP w Przysusze, nauczyciele, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu oraz ministranci.

Równocześnie z rozgrywkami, odbywały się licytacje rzeczy przekazanych przez darczyńców. Można było wylicytować m.in. piłkę do koszykówki drużyny ROSA Radom, koszulki i piłki z autografami zawodników RTS Radomiak Radom i Oskar Przysucha oraz maskotki. Na leczenie Szymonka z licytacji uzbierano w sumie ponad 8 tys. zł. Na ręce rodziny chłopca, organizatorzy turnieju przekazali dyplom dla rodziców Szymona za zaangażowanie i walkę z chorobą swojego syna oraz piłkę z podpisami wszystkich zawodników turnieju.

Turniej trwał kilka godzin. Po zaciętych meczach do finału awansowały drużyny Żandarmerii Wojskowej i nauczycieli. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się wygraną mundurowych. Symboliczny puchar za I miejsce ufundował Komendant Wojewódzki Policji zs. Radomiu insp. Tomasz Michułka, który wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Przysusze, Starostą Powiatowym w Przysusze, Burmistrzem Gminy i Miasta w Przysusze, Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Przyszusze oraz Zarządem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej objął imprezę patronatem honorowym.

Końcowy rezultat na podium przedstawia się następująco:

I miejsce – funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej

II miejsce – nauczyciele

III miejsce – policjanci KWP zs. w Radomiu oraz ministranci

Podczas turnieju wybrano również najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika, którzy dostali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dodatkowo drużyna z Wyższego Seminarium Duchownego została nagrodzona pucharem za grę „fair play”.

W imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, zwycięzcom turnieju puchary i dyplomy wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kamil Borkowski,  Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta w Przysusze Adam Pałgan, Wójt Gminy Klwów - Piotr Papis, a także Zastępca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów zs. w Radomiu asp. szt. Marek Zieliński oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Przysusze asp. sztab. Mirosław Pakosz.

Celem turnieju było wyłonienie nie tylko najlepszej drużyny, ale przede wszystkim pomoc finansowa dla chorego na złośliwy nowotwór oka 16-miesięcznego Szymonka. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej i sportowej atmosferze.

Uczestnikom gratulujemy sportowego ducha walki i godnej naśladowania postawy „fair play”, a wszystkim, którzy wsparli ten szczytny cel dziękujemy za hojność.

(KWP w Radomiu / ms)

 

Powrót na górę strony