Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 25.10.2016

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa uratowali życie mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu na Trasie Uniwersyteckiej. Mężczyznę krzyczącego, że ma dość życia, w ostatniej chwili zdołali złapać i wciągnąć za barierkę asp. Marcin Krawczyk i asp. Maciej Niedzielski.

Dyżurny komisariatu na Szwederowie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie stojącym na moście Trasy Uniwersyteckiej, który prawdopodobnie chce targnąć się na własne życie. Skierowany pilnie na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Przy barierkach stał mężczyzna, który na widok policjantów i przejeżdżających samochodów przeszedł za barierkę. Stojąc na rancie mostu, desperat krzyczał, że ci mają go zostawić, gdyż nie chce żyć.

W pewnym momencie wyciągnął butelkę wódki i tzw. „duszkiem” wypił półlitrową jej zawartość. Kilka sekund później zaczął wymiotować. W międzyczasie również jeden z policjantów przeszedł na drugą stronę barierki cały czas z nim rozmawiając. W momencie, gdy mężczyzna zaczął wymiotować policjanci złapali go za ubranie i wciągnęli w bezpieczne miejsce za barierkę. Gdy wszyscy byli już bezpieczni, mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała desperata na badania do szpitala.

Determinacja i profesjonalizm policjantów uratowały życie mężczyźnie. Asp. Marcin Krawczyk i asp. Maciej Niedzielski, bo o nich mowa, wykazali się w tej trudnej sytuacji opanowaniem, umiejętnym prowadzeniem rozmowy i zdecydowanym podejściem do tej jakże trudnej i nietypowej interwencji ratującej ludzkie życie.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony