Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano samochód wart 400 tys. zł

Data publikacji 26.10.2016

Krakowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości samochodowej odzyskali samochód o wartości 400 tys. złotych, który z Krakowa został wywieziony do Gdańska. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który na jednej z posesji na Pomorzu rozbierał auto na części. Sprawa jest rozwojowa.

Właściciel samochodu zostawił go tapicerowi na jednym z krakowskich osiedli, aby wymienić pokrycie siedzeń. Pojazd stał tam kilka dni w oczekiwaniu na dostawę zamówionego materiału na pokrycia. Pewnej nocy jednak zniknął. Sprawa kradzieży zgłoszona przez właściciela samochodu w najbliższym komisariacie policji została natychmiast przekazana funkcjonariuszom zajmującym się zwalczaniem przestępczości samochodowej w Komendzie Miejskiej w Krakowie.

Policjanci ustalili, że auto może znajdować się na drugim krańcu Polski, w jednej z miejscowości powiatu lęborskiego w województwie pomorskim. Tam wspólnie z policjantami z  Lęborka, małopolscy funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. Poszukiwany samochód znajdował się w zabudowaniach gospodarczych z tyłu budynku. Policjanci zatrzymali tam mężczyznę, który demontował wnętrze skradzionego pojazdu.

Odzyskany samochód wrócił do właściciela.

Funkcjonariusze ustalają rolę zatrzymanego w przestępczym procederze. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja