Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Heros - dziewiąty koń w szeregach zachodniopomorskiej Policji

Data publikacji 26.10.2016

Do Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie dołączył nowy koń - Heros. Dziewiąty już koń w szeregach zachodniopomorskiej Policji ma 6 lat, jest wyjątkowo ciekawski i wyróżnia się urodą oraz potężną budową ciała - w kłębie ma około 175 cm. Został zakupiony z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W drodze do nowej stajni towarzyszyła dotychczasowa właścicielka Herosa, pani Magdalena Brzęczek z córką Leną. Pożegnanie było pełne emocji, ale pani Magda nie ukrywa, że wraz z córką są dumne z tego iż Heros będzie koniem policyjnym.

W tej chwili trwa aklimatyzacja konia w nowej stajni i w nowym stadzie. Już niedługo rozpocznie się szkolenie Herosa, zgodnie z "Programem kursu doskonalenia lokalnego dla policjantów - jeźdźców w zakresie szkolenia konia - etap pierwszy", które trwa minimum 6 miesięcy.

Szkolenie konia będzie realizowane przez policyjnego instruktora jeździectwa przy współpracy z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Obecnie w Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie jest już dziewięć koni. Patrole konne będą brały udział również w zbliżającej się corocznej Akcji Znicz i będą patrolować teren Cmentarza Centralnego, wykorzystując w tłumie przewagę wzrostu konia, dzięki czemu policjant może obserwować większy obszar oraz mobilność koni w trudnym terenie jakimi są wąskie alejki.

KWP w Szczecinie / ig

  • Heros - dziewiąty koń w szeregach zachodniopomorskiej Policji
  • Heros - dziewiąty koń w szeregach zachodniopomorskiej Policji
  • Heros - dziewiąty koń w szeregach zachodniopomorskiej Policji
Powrót na górę strony