Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele reprezentacji KGP w piłce nożnej ratują ludzkie życie

Data publikacji 27.10.2016

Funkcjonariusz CBŚP oraz policjant Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego KSP uczestnicząc w treningu Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w piłce nożnej uratowali życie policjantowi, który zasłabł podczas treningu i stracił przytomność. Funkcjonariusz CBŚP podjął akcję reanimacyjną kolegi i kontynuował ją aż do przyjazdu pogotowia. Pomagał mu w tym policjant z KSP. Lekarze stwierdzili, że był to zawał serca i tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu oraz podjętym czynnościom reanimacyjnym przez funkcjonariuszy udało się uratować życie kolegi.

24 października 2016 r. funkcjonariusz CBŚP oraz policjant Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego KSP uczestniczyli w treningu Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w piłce nożnej. Trening odbywał się na hali sportowej. W ramach integracji środowiska policyjnego w treningu uczestniczyli także funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji.

W pewnym momencie jeden z policjantów zasłabł podczas treningu. Funkcjonariusz CBŚP natychmiast podbiegł do kolegi chcąc zorientować się w sytuacji. Niestety policjant był nieprzytomny. Wiedząc, że o życiu poszkodowanego w takim przypadku mogą decydować sekundy, natychmiast rozpoczął akcję reanimacyjną. Widząc, że nie przynosi ona rezultatu zdecydował się na wykorzystanie dostępnego na hali sportowej przenośnego defibrylatora.

Policjant CBŚP prowadził czynności reanimacyjne, aż do przyjazdu służb ratunkowych. Przy akcji reanimacyjnej pomagał mu funkcjonariusz Sekcji Policji Sądowej KSP.  Przybyłe na miejsce pogotowie, kontynuowało akcję reanimacyjną, a następnie przetransportowało poszkodowanego do szpitala. Lekarze stwierdzili, że był to zawał serca i tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu oraz podjętym czynnościom reanimacyjnym przez funkcjonariuszy udało się uratować życie kolegi.

Obaj policjanci wykazali się wysokim profesjonalizmem, a ich zdecydowana postawa i działania w okolicznościach zagrożenia życia ludzkiego zapobiegły tragedii.

(Gabinet KGP / ar)

Powrót na górę strony