Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast rattanowych mebli – miliony papierosów - przemyt udaremniony

Data publikacji 27.10.2016

Próbę przemytu ponad 10,5 mln papierosów udaremnili funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej Służby Celnej. Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Singapuru. Straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć nawet 11,5 mln złotych. Policjanci ustalają, kto stoi za przemytem.

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze służby celnej namierzyli w gdańskim porcie kontener, który przypłynął z Singapuru. Z dokumentów przewozowych wynikało, że znajdują się w nim meble rattanowe, jednak funkcjonariusze podejrzewali, że może znajdować się tam nielegalny towar. Już pierwsza kontrola, przy użyciu psa Służby Celnej wstępnie potwierdziła, że zawartość kontenera jest zupełnie inna. Po jego otwarciu funkcjonariusze stwierdzili, że całe wnętrze wypchane jest kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Ich importerem była fikcyjna polska firma z woj. pomorskiego. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć kwoty 11,5 mln zł.

To drugie, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, tak duże zabezpieczenie nielegalnych papierosów, którego dokonali wspólnie celnicy z Pomorza i policjanci CBŚP. W sierpniu br. w trzech kontenerach z Malezji funkcjonariusze wykryli 26 mln sztuk nielegalnych papierosów. Był to jeden z największych tytoniowych przemytów zatrzymanych na morskiej granicy RP.  

To jednak nie koniec sprawy. Policjanci CBŚP ustalają, kto stoi za importem nielegalnego towaru.

(CBŚP / mw)

mat. fot/wideo KWP Gdańsk

  • policjanci w kontenerze znaleźli nielegalny towar
  • policjanci i celnicy w kontenerze znaleźli nielegalny towar
  • nielegalny towar

Film Zamiast rattanowych mebli – miliony papierosów - przemyt udaremniony

Pobierz plik Zamiast rattanowych mebli – miliony papierosów - przemyt udaremniony (format mp4 - rozmiar 16.15 MB)

Powrót na górę strony