Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dniu wolnym od służby zapobiegli kradzieży

Data publikacji 27.10.2016

Policjantka w dniu wolnym od służby w restauracji zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie dokonania kradzieży kieszonkowej. Starsza sierżant zauważyła, jak jeden z siedzących obok mężczyzn przeszukuje kurtkę gościa restauracji. Funkcjonariuszka natychmiast zainterweniowała. Obydwaj podejrzani już usłyszeli zarzuty. Z kolei policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież artykułów alkoholowych w jednym z marketów. Funkcjonariusz będąc na zakupach z rodziną zauważył mężczyznę szarpiącego się z obsługą sklepu. Kiedy pośpieszył z pomocą okazało się, że podjęte działania udaremniły ucieczkę sprawcy kradzieży.

Policjantka wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową z KSP w dniu wolnym od pracy była z dzieckiem w restauracji na terenie centrum handlowego. Kiedy czekała na swoje zamówienie zwróciła uwagę na dziwnie zachowujących się dwóch mężczyzn, którzy usiedli obok. Po chwili zauważyła, że jeden z nich dyskretnie przeszukuje kurtkę innego gościa restauracji.

Funkcjonariuszka od razu zareagowała i podjęła interwencję, zapobiegła w ten sposób kradzieży portfela. Następnie wezwała patrol, któremu przekazała dwóch mężczyzn. 52-letni Robert P. i jego 37-letni kolega Przemysław S. zostali zatrzymani.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży portfela.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili zarzuty obu mężczyznom.

Funkcjonariusz Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich podczas zakupów z rodziną, oczekując w kolejce przy kasie, zauważył mężczyznę szarpiącego się z jedną z pracownic marketu. Funkcjonariusz bez chwili zastanowienia postanowił pomóc kobiecie i odizolował od niej napastnika, którego poinformował że jest policjantem i wezwał go, aby się uspokoił.

Jak się okazało w rozmowie z obsługą sklepu, mężczyzna ten dokonał kradzieży artykułów alkoholowych w postaci czterech piw i zamierzał uciec bez uiszczenia opłaty. Zatrzymany przyznał się do popełnionego czynu i zwrócił do sklepu skradziony towar. Przybyły na miejsce zdarzenia wezwany patrol Policji ukarał go mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

(KSP, KWP we Wrocłwiu / ig)

Powrót na górę strony