Policjant z Wielkopolski na podium

Data publikacji 27.10.2016

Post. Bartosz Kołecki jest policjantem I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Służbę w mundurze rozpoczął w 2015 roku. Mimo wielu obowiązków służbowych, jego pasją jest taekwondo, któremu poświęca cały swój wolny czas. Jego poświęcenie i oddanie dla tej dyscypliny sportu przyniosły efekt. Stanął na podium turnieju RIGA OPEN, który odbywał się w stolicy Łotwy w październiku tego roku. 22 października br. został też Mistrzem Polski w teakwondo olimpijskim.

W październiku br. w Rydze odbył się turniej rangi G1 w ramach turnieju RIGA OPEN. Nasz kraj reprezentował funkcjonariusz wielkopolskiej policji post. Bartosz Kołecki. Były to jego kolejne międzynarodowe zawody, z których dotychczas przywoził wiele medali i wyróżnień. Podobnie było i tym razem. Bartosz Kołecki zajął drugie miejsce na podium, zdobywając srebrny medal. W finale uległ tylko medaliście mistrzostw świata Słoweńcowi Ivanowi Trajkoviciowi.

22 października br. w Kętrzynie odbywaly się Mistrzostwa Polski w teakwondo olimpijskim. Na tych zawodach funkcjonariusz OPP w Poznaniu stanął na najwyższym stopniu podium i zdobył złoty medal.

Na co dzień nasz multimedalista ćwiczy w klubie AZS OŚ Poznań, a jego trenerem jest Waldemar Łakomy. Swoją przygodę z taekwondo rozpoczął w 2004 roku. Od tego momentu każdą wolną chwile poświęca rozwijaniu umiejętności w tej dyscyplinie sportu. To nie pierwszy sukces post. Bartosza Kołeckiego. Na swoim koncie ma kilkanaście triumfów w kraju i na arenie międzynarodowej, gdzie od 2010 roku staje na najwyższych stopniach podium.