Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pracowali na miejscu zabójstwa 21-latki

Data publikacji 28.10.2016

Policjanci i prokurator pracowali na miejscu zabójstwa 21-latki, której ciało znaleźli w jej mieszkaniu po zgłoszeniu interwencji przez zaniepokojoną sąsiadkę. Śledczy ustalili, że kobieta miała rozległe obrażenia głowy. Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, że związek z tym zdarzeniem ma 55-letni mężczyzna. Policjanci kryminalni rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań ciało mężczyzny policjanci znaleźli w kompleksie leśnym.

O awanturze w jednym z mieszkań ostródzcy policjanci dowiedzieli się w czwartek (27.10.2016) rano od zaniepokojonych sąsiadów. Wcześniej policjanci nie podejmowali żadnych interwencji pod tym adresem. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, drzwi do mieszkania były zamknięte, a z wnętrza nie dobiegały żadne odgłosy. Zaniepokojeni dostali się do mieszkania otwartym oknem balkonowym. Jak się okazało w mieszkaniu znaleźli zwłoki 21-letniej mieszkanki miasta. Oprócz ofiary, w domu nie było nikogo. Młoda kobieta posiadała obrażenia głowy zadane tępym narzędziem.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali na miejscu zbrodni. Policjanci z Ostródy, przy udziale funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej, na miejscu zdarzenia zbierali i zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków. W działania zostały zaangażowane specjalnie szkolone psy do poszukiwań osób oraz słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Zgromadzone dowody dały podstawę sądzić, że sprawcą zbrodni mógł być 55-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który osobiście znał 21-latkę. Od tamtej pory rozpoczęły się jego intensywne poszukiwania. W toku poszukiwań podjęto decyzję o ściągnięciu na miejsce helikoptera z kamerą termowizyjną.

Po kilku godzinach poszukiwań na terenie powiatu ostródzkiego i Olsztyna policjanci znaleźli w lesie w okolicy Starych Jabłonek samochód i ciało poszukiwanego 55-latka. Ustalenia śledczych  wskazują na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo.
 
Nadal trwają czynności procesowe i pozaprocesowe mające na celu zebranie pełnego materiału dowodowego w sprawie i ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony