Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe wierzchowce i radiowozy w chorzowskiej komendzie

Komendant Miejski Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz uroczyście odebrał z rąk Prezydenta Miasta Chorzowa kluczyki do pięciu nowych radiowozów. Oprócz samochodów miasto sfinansowało zakup dwóch nowych wierzchowców, które wzmocnią chorzowski zespół konny.

Do przekazania radiowozów doszło dzisiaj o 11.00 przed budynkiem komendy. Nowe radiowozy, to dobrze wyposażone trzy ople corsa oraz dwa samochody marki Kia. Otrzymane ople komendant przeznaczył do służby dla dzielnicowych, w celu ich szybszego dotarcia do interesantów i odległych dzielnic. Natomiast radiowozy marki Kia trafią do prewencji komisariatów I i II.

Po przekazaniu samochodów, nastąpiło uroczyste wręczenie paszportów dwóch nowych koni. Rumaki Wan i Kasur, to piękne, czteroletnie, wierzchowce rasy wielkopolskiej z pochodzeniem trakeńskim. Niebawem rozpoczną szkolenie, mające na celu przygotowanie ich do służby.
Na zakończenie uroczystości podinsp. Robert Łuszcz złożył podziękowania Prezydentowi Chorzowa za dofinansowanie zakupu radiowozów oraz koni i wyraził wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę.

(KWP w Katowicach / dm)

Powrót na górę strony