Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach

Zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i rola dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu oraz podkreślenie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – to główne tematy poruszone na spotkaniu Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku z sejneńskimi policjantami, strażakami oraz mieszkańcami miasta.

Dzisiaj policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sejnach gościli Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana nadinspektora Daniela Kołnierowicza. W spotkaniu uczestniczyły także klasy mundurowe Straży Pożarnej i Straży Granicznej wraz z opiekunami. Głównym celem tej wizyty było omówienie zasad funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako platformy wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem oraz roli dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu. Pan Minister podkreślił, jak ważne jest, aby dzielnicowy był znany przez mieszkańców, żeby każdy, kto zauważy coś niepokojącego, wiedział do kogo się z tym zgłosić. Jednym z elementów spotkania było także zwrócenie uwagi na służbę mundurowych, która musi opierać się na stałej współpracy ze społeczeństwem, ponieważ wtedy jest najbardziej skuteczna i prowadzi do likwidowania zidentyfikowanych zagrożeń i zapobiegania im w przyszłości, co jest głównym założeniem nowego policyjnego narzędzia, jakim jest „mapa”.

Następnie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz szef podlaskiej Policji spotkali się z kadrą kierowniczą i funkcjonariuszami Straży Pożarnej, gdzie zostały poruszone zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a w szczególności o czym należy pamiętać i jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla, czyli tzw. czadem.

Ostatnim punktem dzisiejszej wizyty było spotkanie z mieszkańcami Sejn. W jego trakcie Pan Minister Jarosław Zieliński i nadinspektor Daniel Kołnierowicz namawiali wszystkich do używania elementów odblaskowych. Szef resortu podkreślił, że odblaski, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, często pada deszcz i widoczność jest ograniczona, są bardzo istotnym elementem znacząco poprawiającym bezpieczeństwo osób pieszych na drodze, w wielu przypadkach ratującym także ludzkie zdrowie i życie. W trosce o bezpieczeństwo osób zebranych na spotkaniu oraz ich rodzin rozdane zostały odblaskowe opaski i zawieszki.

(KWP w Białymstoku / dm)

Powrót na górę strony