Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy zabójstwa i usiłowania zabójstwa z zarzutami

Data publikacji 31.10.2016

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie śledztwa dotyczącego zabójstwa 32 -latka z powiatu Koszalińskiego. W sprawie oskarżony został 36-letni mężczyzna. Zarzuca się mu zabójstwo kwalifikowane z broni palnej, za co może grozić nawet dożywocie. Akt oskarżenia w tej sprawie jest w sądzie. Wkrótce sprawa wejdzie na wokandę. Z kolei w Płocku 23-latek zaatakował nożem innego mężczyznę, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Już następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zbrodni doszło na początku czerwca 2015 roku w pobliżu miejscowości Będzino. 9 czerwca ubiegłego roku ciało młodego mężczyzny znalazł przejeżdżający na rowerze mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Osoby pracujące przy wyjaśnieniu sprawy ustaliły, że jest to ciało 32-latka będącego współwłaścicielem warsztatu samochodowego w Białogardzie. Nieżyjący miał rany postrzałowe i wstępne czynności na miejscu zdarzenia jak również później w trakcie prowadzonego śledztwa wskazały, że jego śmierć nastąpiła w wyniku postrzelenia.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ostatecznie poprowadzone zostało przez wydział prokuratury krajowej w Szczecinie, a czynności wykrywacze zlecone zostały policjantom z KWP w Szczecinie.

Dwa dni po zamordowaniu 32-latka, w Poznaniu został zatrzymany znajomy mężczyzny - 33-letni mieszkaniec Koszalina, który był głównym podejrzanym w sprawie. Śledczy ustalili, że zaraz po zabójstwie wraz ze swoją partnerką wyjechał do Niemiec a później pojechał właśnie do Poznania. Namierzony przez policjantów został zatrzymany w jednym z poznańskich hoteli. Zatrzymany nie przyznawał się do zabójstwa kolegi.

Koszalinianin usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się nie przyznał. Decyzją sądu został aresztowany i przebywa tam do dzisiaj.

Zebranie materiału dowodowego wymagało nie tylko przesłuchania świadków ale również powołania biegłych z wielu dziedzin. Ostatecznie podejrzany usłyszał kilka zarzutów. Główny dotyczy zaplanowanego i ze szczególnym okrucieństwem przy użyciu broni palnej doprowadzenia do śmierci 32-latka. Pozostałe dotyczą nielegalnego posiadania narkotyków, amunicji i broni palnej - w sumie pięć zarzutów. Tłem i powodem zabójstwa miała być chęć osiągnięcia korzyści majątkowej, sprawca przywłaszczył sporą kwotę pieniędzy przez zabiciem kolegi.

Sprawa na etapie postępowania przygotowawczego zakończona została aktem oskarżenia. Wkrótce rozpocznie się proces oskarżonego mężczyzny.

W ubiegły piątek (28 października br.) około godz. 23 w Płocku doszło do awantury między dwoma mężczyznami, w trakcie której 23-latek zaatakował 22-letniego mężczyznę nożem zadając mu 4 ciosy w klatkę piersiową po czym uciekł. Poszkodowany trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwania sprawcy i już w sobotę ustalili i zatrzymali podejrzanego mężczyznę. 22-letni mieszkaniec Płocka został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

KWP w Szczecinie, KWP zs. w Radomiu / ig

Powrót na górę strony