Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwo metodą „na policjanta”

Data publikacji 31.10.2016

Dzięki natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu do policyjnej celi trafił Krystian R. 33-latek jest podejrzany o to, że podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego próbował wyłudzić 30 tys. złotych od 76-latki. Śledczy przedstawili już mężczyźnie zarzut za usiłowanie oszustwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Kiedy policjanci z Ochoty otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić 30 tys. złotych metodą na tzw. „policjanta” natychmiast przystąpili do działania. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z 76-latką, którą próbowano oszukać, 33-latek podejrzany o udział w tym przestępstwie trafił w ich ręce.

Z ustaleń policjantów wynika, że do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji i poinformował, że pieniądze zgromadzone na jej koncie bankowym są zagrożone. Oszust powiedział kobiecie, że nie straci ona swoich oszczędności jeśli mu je przekaże na przechowanie. Na szczęście 76-latka w porę zorientowała się, że może paść ofiarą oszusta i ostatecznie pieniędzy nie przekazała.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, po zebraniu stosownego materiału, przedstawili 33-latkowi zarzut za usiłowanie oszustwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowane, do którego sąd się przychylił. Mężczyźnie może grozić kara do 8 lat więzienia.

KSP / ig

Powrót na górę strony