Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Powiatowej Policji w Olecku zatrzymał pijanego rowerzystę

Data publikacji 31.10.2016

Insp. Andrzej Żyliński wracając z pracy zatrzymał pijanego rowerzystę. Nietrzeźwy 30-latek poruszał się rowerem bez żadnego oświetlenia i odblasków, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu. Zdecydowana reakcja funkcjonariusza, być może pozwoliła na uniknięcie tragedii na drodze.

Dzisiaj około godziny 17.25 podinsp. Andrzej Żyliński jadąc z pracy do domu w miejscowości Kowale Olecku zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego ul. Kościuszki bez elementów odblaskowych i oświetlenia roweru. Natychmiast interweniował, by nie dopuścić do tragedii na drodze. Zatrzymał swój samochód i zwrócił rowerzyście uwagę. Wówczas zauważył, że mężczyzna ma wielki problem z utrzymaniem równowagi, a gdy podszedł do niego, wyczuł silną woń alkoholu. Na miejsce wezwał patrol drogówki. Rowerzysta został poddany badaniu na zawartość alkoholu.

Okazało się, że 30-letni mieszkaniec gminy Kowale Oleckie był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Po wykonaniu niezbędnych czynności nietrzeźwego rowerzystę odwieziono do domu aby nie trafił ponownie na drogę.

Niestety, nie był to odosobniony przypadek. Wczoraj na trasie Gąski - Olecko doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem nieoświetlonego rowerzysty.

Policja przypomina - kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem jest wykroczeniem za które grozi wysoka grzywna. Należy również pamiętać o obowiązku posiadania odblasków.

Reagujmy jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem oraz wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KWP w Olsztynie / ig

Powrót na górę strony