Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się i kradli narzędzia

Data publikacji 02.11.2016

Krakowscy policjanci zatrzymali grupę mężczyzn, którzy włamywali się do piwnic, pakamer budowlanych oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta i kradli elektronarzędzia. W dziuplach zabezpieczono około 2 tys. różnego rodzaju narzędzi budowlanych i remontowych o szacunkowej wartości 700 tys. złotych.

Od pewnego czasu policjanci rozpracowywali sprawy kilku włamań do piwnic, pakamer budowlanych oraz pomieszczeń magazynowych na terenie Krakowa, z których kradzione były przede wszystkim elektronarzędzia, pompy, zawory wykonane z mosiądzu. 15 sierpnia sprawcy włamali się do pomieszczeń piwnicznych skąd zniknęły zawory kulowe oraz inne przedmioty z mosiądzu. 29 września z pomieszczeń magazynowych sprawcy wynieśli 70 pomp obiegowych centralnego ogrzewania, a 20 października z magazynów skradziono elektronarzędzia i sprzęt komputerowy. Policjanci, gruntownie badając te przypadki, rozpoczęli ustalanie sprawców.

Pod koniec  października, policjanci VII Komisariatu Policji w Krakowie, namierzając  21-letniego mężczyznę, mającego związek z tymi włamaniami weszli do jednego z hoteli na Białym Prądniku. Człowiek ten był zameldowany w Nowej Hucie ale ukrywał się przed organami ścigania i wynajmował hotelowy pokój. Tutaj policjanci zastali również 31-letniego mieszkańca Nowej Huty, który był poszukiwany przez prokuraturę, a który pomimo to również uczestniczył w szeregu następnych włamań.

W trakcie przeszukania pokoju hotelowego policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty skradzione podczas ostatniego włamania - elektronarzędzia oraz laptopy i telefony komórkowe. Kilka godzin później policjanci pojawili się w dwóch miejscowościach koło Krakowa. To tutaj w pomieszczeniach gospodarczych przechowywane były przedmioty pochodzące z kradzieży. W trakcie przeszukań „dziupli” ujawniono i zabezpieczono ponad 2 tys. elektronarzędzi w postaci wiertarek, szlifierek kątowych, pił spalinowych itp.  Zatrzymany został także właściciel tych pomieszczeń, 47-letni mężczyzna, który odpowie za paserstwo. Jak ustalono, sprawcy skradzione przedmioty wystawiali następnie na portalach internetowych i sprzedawali po atrakcyjnych cenach.

21-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Jego 31-letni kompan również usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci sprawdzają teraz czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych włamań. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania.

(KWP w Krakowie / ms)

  • odzyskane urządzenia
  • odzyskane urządzenia
  • odzyskane urządzenia

Film Włamywali się i kradli narzędzia

Pobierz plik Włamywali się i kradli narzędzia (format mp4 - rozmiar 12.91 MB)

Powrót na górę strony