Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli bezdomnemu

Data publikacji 02.11.2016

Dzielnicowi z Prostek pomogli 61-letniemu bezdomnemu, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na przystanku autobusowym. Mężczyzna był wyziębiony i nie wiedział, gdzie się znajduje. Noc spędził na komendzie, po wytrzeźwieniu zostanie poinformowany o miejscach, które udzielają pomocy osobom samotnym i bezdomnym. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych – jeden telefon może uratować komuś życie!

Dzielnicowi z Prostek podczas kontroli swojego rejonu służbowego zauważyli mężczyznę, który leżał na przystanku autobusowym. Okazał się nim 61-letni bezdomny. Spał na ziemi, był cały mokry od padającego deszczu.

Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Stan w jakim znajdował się mężczyzna i aura panująca na zewnątrz realnie zagrażały jego życiu i zdrowiu. Dlatego policjanci nie zastanawiali się długo i przewieźli 61-latka do komendy, gdzie spędził noc. Po takiej doraźnej pomocy policjanci udzielą mężczyźnie informacji, gdzie może uzyskać pomoc i znaleźć wsparcie.

Mimo stale prowadzonych patroli miejsc zagrożonych, funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób bezdomnych potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie.

Zadzwoń pod numer 112! Ten jeden bezpłatny telefon może uratować czyjeś życie!

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony