Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podróbki na targowiskach

Data publikacji 02.11.2016

Łódzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Znaki Towarowe”. Policjanci przeszukali 7 stoisk na 3 targowiskach i zabezpieczyli podrobione towary o wartości ponad 1 miliona złotych. Zatrzymano 7 osób związanych z wprowadzaniem podróbek do obrotu.

Monitorując środowisko przestępcze, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi uzyskali informacje dotyczące handlu podrobionymi towarami. Zorganizowali działania pod nazwą „Znaki Towarowe”, wymierzone w osoby sprzedające podróbki na targowiskach.

30 października 2016 r. kryminalni z komendy wojewódzkiej wspierani przez policjantów z komisariatu w Tuszynie skontrolowali wytypowane stoiska na terenie giełdy samochodowej oraz centrów handlowych w Rzgowie i Tuszynie. Na łódzkiej giełdzie samochodowej policjanci znaleźli towary z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono odzież, obuwie, galanterię oraz perfumy znanych światowych marek o łącznej wartości 32 tys. zł. Zatrzymano 3 osoby prowadzące sprzedaż podróbek. W Rzgowie policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież i biżuterię o wartości co najmniej 436 tys. zł. W związku z tą sprawą zatrzymano 2 osoby. Z kolei w Tuszynie funkcjonariusze zabezpieczyli odzież, obuwie, zegarki i perfumy o wartości 570 tys. zł  i zatrzymali 2 osoby.

Łączną wartość zabezpieczonych podróbek szacuje się na ponad milion złotych. Na tym etapie spośród 7 zatrzymanych,  5 osób usłyszało zarzuty obrotu podrabianymi towarami. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony