Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zikwidowali linię produkcyjną środków odurzających

Data publikacji 03.11.2016

Zatrzymane trzy osoby, zlikwidowana linia produkcyjna, zabezpieczone odczynniki chemiczne i komponenty do produkcji narkotyków – to efekt działań prowadzonych przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że zatrzymani od zaledwie miesiąca wykorzystując tą linię wyprodukowali ponad tysiąc porcji metamfetaminy. Za wytwarzanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Bogatyni prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową ustalili, że na terenie jednej z miejscowości produkowana jest metamfetamina, która jest bardzo silnie działającym i mocno uzależniającym narkotykiem. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania, policjanci potwierdzili te podejrzenia i zlokalizowali miejsce produkcji. 

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby: 28-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę, obywateli Czech, oraz 33-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Przeszukując zabudowania posesji należących do 33-letniego mężczyzny policjanci znaleźli małe laboratorium do produkcji metafetaminy. W pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli urządzenia, odczynniki chemiczne i komponenty służące do wytwarzania narkotyków.   W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani od zaledwie miesiąca wykorzystując tą linię wyprodukowali ponad tysiąc porcji narkotyku. 

Przypomnijmy, że za wytwarzanie narkotyków, gdy przedmiotem produkcji jest znaczna ilość substancji psychotropowych, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Zikwidowali linię produkcyjną środków odurzających

Pobierz plik Zikwidowali linię produkcyjną środków odurzających (format mp4 - rozmiar 9.28 MB)

Powrót na górę strony