Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci prowadzą kolejne spotkania z dziećmi na temat właściwych zachowań i postaw wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym

Data publikacji 06.11.2016

Dolnośląscy policjanci kontynuują realizację zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach programu „ALFA” ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowania pożądanych postaw oraz zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Tym razem funkcjonariusze z powiatu głogowskiego prowadzili spotkania z dziećmi, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 12 na terenie miasta. Oprócz głównego tematu prelekcji policjanci rozmawiali z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie w życiu codziennym.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie, odbyły się kolejne już zajęcia z dziećmi, w ramach rozpoczętego programu „ALFA”. Jego celem jest podnoszenia świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Zajęcia dla dzieci przeprowadzili policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, sierż. szt. Monika Ancygier - Szczepańska oraz mł. asp. Łukasz Szuwikowski.

Prowadzący zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzieci przyswajały wiedzę dotyczącą m.in. tego jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek lub staną się zakładnikami terrorystów. Pomagała im w tym kolorowa tablica obrazująca poszczególne sytuacje.

W ramach programu „ALFA”, głogowscy policjanci spotykają się z wszystkimi uczniami i przedszkolakami z terenu powiatu.

KWP we Wrocławiu / ar

  • Spotkanie policjantów z dziećmi
  • Spotkanie policjantów z dziećmi
  • Spotkanie policjantów z dziećmi
  • Spotkanie policjantów z dziećmi
  • Spotkanie policjantów z dziećmi
  • Spotkanie policjantów z dziećmi
Powrót na górę strony