Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Luis – nowy psi funkcjonariusz w ełckiej komendzie

Data publikacji 08.11.2016

Luis od kilkunastu dni mieszka w pomieszczeniach w komendzie w Ełku. Razem ze swoim przewodnikiem sierż. Przemysławem Gryziakiem ukończyli 5-miesięczny kurs w policyjnym ośrodku specjalistycznym w Sułkowicach. Luis jest specjalistą od patrolowania i tropienia oraz jedynym psem w województwie wyszkolonym do działań służbowych bez kagańca.

Luis od niedawna jest „funkcjonariuszem” ełckiej komendy i pełni służby patrolowo-interwencyjne. Ma 19 miesięcy i jest owczarkiem niemieckim. Z sierż. Przemysławem Gryziakiem spędzili pięć miesięcy w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie Luis przygotowywany był do działań patrolowo-tropiących. Jest to pierwszy w województwie pies policyjny przeszkolony do działań służbowych bez kagańca. Podczas kursu przewodnik ze swoim czworonożnym przyjacielem uczyli się także współpracy i zaufania, żeby nawiązać dobre więzi i stworzyć zgrany duet.

Jak podkreśla sierż. Przemysław Gryziak: "Jest to niezbędne do dalszej, udanej współpracy. Program kursu jest intensywny i bogaty w informacje. Pod okiem profesjonalnych instruktorów, podczas wielu zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych uczestnicy szkolili umiejętności z pokonywania przeszkód, tropienia śladów, pościgów i obrony"

Przewodnicy pracują ze swoimi psami, żeby skutecznie i efektywnie wykorzystywać zdobyte umiejętności na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Pies służbowy został zakupiony z środków przekazanych przez Urząd Miasta Ełku.

(KWP w Olsztynie / ms)

.

Powrót na górę strony
Polska Policja