Odpowiedzą za sutenerstwo - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za sutenerstwo

Data publikacji 08.11.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali małżeństwo podejrzane o czerpanie korzyści z nierządu. Świadczenie usług przez zatrudnione kobiety odbywało się w dwóch wynajętych przez parę mieszkaniach.

Od pewnego czasu policjanci analizowali informacje, że w wynajętych mieszkaniach na terenie dzielnicy Bałuty małżeństwo zajmuje się sutenerstwem. 7 listopada 2016 roku policjanci pojawili się pod wytypowanymi lokalami, gdzie zatrzymali 45-letniego mężczyznę i jego o rok młodszą żonę. W jednym z mieszkań przebywało sześć kobiet, w drugim trzy. Policjanci zabezpieczyli notesy z zapisami świadczącymi o czerpaniu przez małżeństwo korzyści z prostytucji zatrudnionych kobiet.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że miesięcznie podejrzani od każdej z nich mogli otrzymywać od 3 do 5 tysięcy złotych, a prowadzona działalność mogła sięgać czerwca 2013 roku. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wynajmował mieszkania, a kobiety zatrudniał za pośrednictwem ogłoszeń umieszczanych w prasie i Interncie. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2800 złotych.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów i usłyszeli zarzuty czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Kodeks za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjanci konwojują zatrzymaną
  • policjanci konwojują zatrzymanego
Powrót na górę strony
Polska Policja