Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione w Niemczech auto

Data publikacji 08.11.2016

Funkcjonariusze odzyskali w minioną niedzielę skradzionego vw westfalię. Wart blisko 100 tys. złotych samochód poszukiwany był przez policjantów z Niemiec. Mundurowi przedstawili zarzut paserstwa właścicielowi posesji, na terenie której stał kradziony samochód. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zdobyli informację, że na terenie gminy Dziemiany może znajdować się skradziony na terenie Niemiec samochód. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli sprawdzać miejsca, gdzie może znajdować się utracone dzień wcześniej auto. Na jednej z posesji, w stodole, policjanci odnaleźli wartego blisko 100 tys. zł. vw westfalię. Po sprawdzeniu numerów okazało się, że jest to poszukiwane przez niemieckich mundurowych skradziony pojazd.

Policjanci zatrzymali 29-latka, właściciela posesji, który spędził noc w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci ustalają, w jaki sposób skradziony vw trafił do Polski.

KWP w Gdańsku / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja