Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miechowscy policjanci uratowali leżącego na torach nietrzeźwego mężczyznę

Data publikacji 10.11.2016

Dzięki szybkiej interwencji miechowskich policjantów mężczyzna, który leżał na torach na stacji kolejowej w Szczepanowicach, został z nich zabrany tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i nawet nie wiedział w jakich okolicznościach znalazł się na torach.

Do zdarzenia doszło 07 listopada br., na stacji kolejowej w Szczepanowicach. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymał zgłoszenie o leżącym na torach mężczyźnie kilkanaście minut przed godziną 22.

W związku z zagrożeniem życia informacja natychmiast trafiła do patrolu pełniącego służbę w terenie i policjanci ruszyli na miejsce zdarzenia. Jak się wkrótce okazało, była to walka z czasem – kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce nadjeżdżał właśnie pociąg. Szczęśliwie maszynista widząc pędzący „na sygnałach” radiowóz zwolnił, dzięki czemu policjanci zdołali dotrzeć do leżącego mężczyzny i podnieśli go z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie dla tego mężczyzny, gdyż leżał pomiędzy torami, a jego głowa znajdowała się przy jednej z szyn. 30-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego był nietrzeźwy i nie wiedział w jakich okolicznościach znalazł się na torach.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony