Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zatrzymany

Data publikacji 10.11.2016

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna posługując się fałszywymi dokumentami chciał wynająć trzy naczepy od przedsiębiorcy z Łukowa. Właściciel firmy w porę zorientował się , że ma do czynienia z oszustem. Mężczyzna mógł stracić mienie o wartości o ponad 500 tys zł. Podejrzanemu grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu łukowscy policjanci zostali powiadomieni przez lokalnego przedsiębiorcę o próbie oszustwa, którego miał paść ofiarą. Z przekazanych informacji wynikało, że zgłosił się do niego mężczyzna, który chciał wynająć  trzy naczepy samochodowe. Przy sporządzaniu stosownej dokumentacji, wynajmujący posługiwał się wymaganymi przy tym dokumentami, które nie budziły jakichkolwiek wątpliwości przedsiębiorcy. Po uiszczeniu stosowych opłat wynajęte naczepy miały być dostarczone na Śląsk.

W momencie kiedy ustalona za usługę zapłata nie została uregulowana, przedsiębiorca skontaktował się z przedstawicielem firmy, którą miał reprezentować wynajmujący naczepy. Wówczas okazało się, że ta firma nie wynajmowała i nie planowała wynajęcia żadnych naczep. Lokalny przedsiębiorca zorientował się, że mógł paść ofiarą oszustwa, że mógł stracić trzy naczepy, których wartość przekracza 500 tys. złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się łukowscy kryminalni i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Efektem ich współpracy było ustalenie mężczyzny, który posługując się fałszywymi dokumentami chciał „wynająć”  naczepy.

W tym tygodniu funkcjonariusze z Łukowa zatrzymali oszusta na Pomorzu. Okazał się nim 43-latek z Gdańska. Mężczyzna został dowieziony do łukowskiej komendy. Wczoraj oszust usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia

(KWP w Lublinie / ms)

Film Oszust zatrzymany

Pobierz plik Oszust zatrzymany (format mp4 - rozmiar 12.07 MB)

Powrót na górę strony