Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniamy okoliczności śmierci 62-latki i apelujemy do świadków

Data publikacji 10.11.2016

Katowiccy policjanci ustalają przyczynę i okoliczności śmierci 62-letniej kobiety, której ciało znaleziono wczoraj tuż po 13:00 w rejonie ulicy Pięknej w Katowicach. Zwłoki kobiety z obrażeniami ciała odnalazł przypadkowy świadek, który powiadomił odpowiednie służby. Na miejsce natychmiast skierowano pogotowie i policję. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które przebywały w tym rejonie oraz mogą posiadać informacje na ten temat.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili na miejscu czynności do późnych godzin nocnych. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny oraz niezbędne czynności i ustalenia. Użyto ponadto urządzenia do wykrywania metali w celu odnalezienia przedmiotów, mogących mieć związek ze zdarzeniem. Wczoraj policjanci ustalili tożsamość kobiety, ofiarą okazała sie 62-letnia mieszkanka Katowic, która wyszła na spacer psem. Policjanci nie wykluczają, że mogło dojść do zabójstwa, jednak jaka była dokładna przyczyna śmierci 62-latki, wyjaśni zlecona przez prokuratora sekcja zwłok.

Zwracamy się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje pomocne w ustaleniu okoliczności tej tragedii. W szczególności apelujemy do osób, które w tym czasie przebywały w rejonie parku Kościuszki o przekazywanie policjantom informacji na temat podejrzanych osób i zdarzeń w tej okolicy.

Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Katowicach lub najbliższą jednostką policji (nawet anonimowo) pod numerami telefonu 997, 112 lub 32-200 2555.

(KWP w Katowicach / ms)

  • policjanci na miejscu zdarzenia
    fot. dziennik zachodni
  • policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia
  • policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia
Powrót na górę strony