Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobioną biżuterię, obuwie i ubrania o wartości ponad 120 tys. zł

Data publikacji 10.11.2016

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna zabezpieczyli biżuterię, obuwie i ubrania o łącznej wartości ponad 120 tysięcy złotych. Ekskluzywne kolekcje okazały się być azjatycką podróbką znanych światowych marek.

Mundurowi z Piaseczna, podczas kontroli jaką prowadzili na terenie dużego centrum handlowego, weszli na zaplecze jednego z ekskluzywnych butików. Tu okazało się, że całe zaplecze wypełnione jest zwykłymi workami i kartonami. Jednak pracownica sklepu próbowała przekonywać policjantów, że mimo złego opakowania w ich wnętrzu znajdują się niezwykle cenne i markowe obuwie, ubrania i biżuteria.

Mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją sprawdzili zarówno sam towar, jak i niezbędną dokumentację. Okazało się, że wszystkie artykuły noszące metki lub oznaczenia światowych marek, zostały podrobione i przywiezione z Azji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o rynkowej wartości ponad 120 tysięcy złotych. Wobec właściciela zostanie wszczęta procedura karno-skarbowa.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony