Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli obcokrajowcom w dotarciu do domu

Data publikacji 10.11.2016

Żnińscy Mundurowi pomogli dwóm obcokrajowcom w dotarciu do domu. Mężczyźni jak się okazało w trakcie drogi z innego kraju zostali okradzeni i przez kilka dni nocowali na przystankach autobusowych. Nie mieli pieniędzy i dokumentów.

We wtorek (8.11) żnińscy policjanci dowiedzieli się, że dwóch mężczyzn od kilku godzin przebywa na jednym z przystanków autobusowych. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, gdzie przebywało dwóch mężczyzn z za wschodniej granicy. W trakcie legitymowania okazało się, że nie mają oni żadnych dokumentów.

W rozmowie z tymi osobami mundurowi dowiedzieli się, że wracają oni z pracy z zagranicy, gdzie zostali okradzeni ze wszystkich dokumentów, pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów, a fakt ten zgłosili tamtejszej policji. Do Polski dotarli na tzw. okazję. Sprawdzenie tych osób w policyjnych systemach informatycznych nie budziło zastrzeżeń oraz potwierdziło wersję mężczyzn, którzy oświadczyli również, że nic nie jedli od ponad 2 dni.

W związku z tym policjanci o zdarzeniu poinformowali przedstawiciela ambasady ich kraju, który na miejsce skierował osobę odpowiedzialną za dalszą pomoc. Przedstawiciel ambasady jeszcze tego samego dnia podjął stosowne działania administracyjne w kwestii pomocy w dotarciu mężczyzn do ojczystego kraju.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony