Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali pijanych kierowców i złodzieja

Data publikacji 10.11.2016

Przyjechał do sklepu motorowerem, zsiadał z niego chwiejnym krokiem. Zrobił zakupy i chciał jechać dalej. Zauważył go zgorzelecki policjant będący po służbie. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany mężczyzna miał też aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Również policjant pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Gilowicach, w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia. Z kolei katowicki policjant podczas zakupów w czasie wolnym od służby zatrzymał 39-latka i odzyskał rzeczy, które ukradł z dwóch sklepów w bielskiej galerii handlowej przy ul. Mostowej.

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Podejrzany to 52-letni mieszkaniec Pieńska. Do jego zatrzymania doszło przy jednym ze sklepów, kiedy policjant będący po służbie zauważył jak w pobliże placówki handlowej podjeżdża motorower.

Funkcjonariusz spostrzegł, że kierujący zsiadając z pojazdu ma chwiejny krok. Mężczyzna udał się do sklepu, po czym po zakupach chciał jechać dalej. Wtedy policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec Pieńska kierował motorowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło także na jaw, że mężczyzna nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z tego też powodu sąd orzekł już wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz za czyny, o które 52-latek jest podejrzany, w świetle obowiązujących przepisów, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19 w Juszczynie. Policjant pełniący na co dzień służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym komisariatu w Gilowicach, zauważył pojazd którego kierowca w trakcie jazdy wyłączał światła. Stróż prawa widząc całą sytuację, ruszył swoim prywatnym samochodem za kierowcą seata, który świateł używał tylko w ciemniejszych miejscach, natomiast w miejscach, gdzie drogę rozświetlały mu latarnie bądź inni uczestnicy ruchu drogowego światła wyłączał.

W pewnym momencie kierowca zjechał z drogi wjeżdżając do rowu. Policjant powiadomił dyżurnego komisariatu i nie czekając na wsparcie kolegów zatrzymał kierowcę, od którego wyczuł silną woń alkoholu. Przybyli na miejsce mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem.

Policjant, który na co dzień pracuje w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej (Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach), interweniował w czasie wolnym od służby. We wtorek około godz. 19:30 robił zakupy w bielskiej galerii handlowej przy ul. Mostowej, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety: „złodziej!”, a po chwili zauważył mężczyznę, który biegł w kierunku drzwi wyjściowych.

Policjant bez chwili wahania ruszył w pościg za rabusiem, który po drodze gubił skradzione rzeczy. Pobiegł za nim i zatrzymał 39-latka na pobliskim parkingu, a następnie przekazał w ręce ochrony i wezwanego na miejsce patrolu. Szybka i skuteczna interwencja policjanta doprowadziła także do odzyskania skradzionego przez rabusia mienia o wartości ponad 150 zł, w tym 13 opakowań kart do gier oraz kilku opakowań skarpet. Za popełnione wykroczenia sprawca został ukarany mandatem w wysokości 600 zł. W przeszłości był on już notowany za podobne czyny.

KWP we Wrocławiu, KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony