Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 1350 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 10.11.2016

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wspomagani przez funkcjonariuszy z KPP Kozienice, dzięki własnym informacjom zabezpieczyli 1350 kilogramów nielegalnego tytoniu. Wstępnie oszacowane straty z tytułu nieopłaconej akcyzy to 620 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, uzyskali informację, że na terenie gminy Magnuszew może być przechowywany nielegalny tytoń. Funkcjonariusze ustalili też, że część tytoniu może być przewożona samochodem.

Wczoraj policjanci z wydziału PG wspomagani przez funkcjonariuszy z Kozienic w miejscowości Mniszew zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 52-letni mężczyzna. Gdy funkcjonariusze przeszukali opla, znaleźli w nim worki foliowe wypełnione tytoniem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę a następnie przeszukali jego dom i zabudowania gospodarskie. Tam znaleźli bardzo duże ilości tytoniu. Łącznie zabezpieczono 1350 kilogramów suszu tytoniowego oraz maszyny i środki służące do wytwarzania tytoniu.

Wstępnie oszacowane straty z tytułu nieopłaconej akcyzy to 620 tysięcy złotych.

KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony