Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 10.11.2016

Policjanci z Katowic ze specjalnej grupy referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców już po raz kolejny uderzyli w środowisko pseudokibiców. Wczoraj wkroczyli do kilku mieszkań i łącznie zatrzymali 6 pseudokibiców sympatyzujących z katowicką i chorzowską drużyną piłkarską. Podejrzani są oni m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Podczas akcji kryminalni przejęli blisko pół kg metamfetamy oraz blisko 200 działek amfetaminy i marihuany. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

W środę rano policjanci referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z wywiadowcami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach na terenie Śląska weszli jednocześnie do kilku mieszkań osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Podczas akcji zatrzymali łącznie 6 osób.

Trzy osoby zatrzymane to pseudokibice sympatyzujący z katowicką drużyną piłkarską. Jak ustalili śledczy działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlowali narkotykami m.in. kokainą, amfetaminą oraz marihuaną. Działali oni na terenie Śląska w okresie od listopada 2015 do czerwca 2016 roku. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic w wieku od 23 do 28 lat.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Mikołowie. Zatrzymany to 18-letni pseudokibic sympatyzujący z chorzowską drużyną piłkarską. Jak ustalili śledczy, mężczyzna 15 sierpnia br. na ulicy Mariackiej w Katowicach brał czynny udział w zbiegowisku i dopuścił się wybryku chuligańskiego. Wtedy to grupa około 200 pseudokibiców wracająca z meczu zatrzymała pociąg i zaczęła m.in. niszczyć mienie w lokalach przy ulicy Mariackiej i atakować ludzi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Jak zapowiadają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

Kolejni zatrzymani pseudokibice to również sympatycy drużyny z Katowic. Jak ustalili śledczy, mężczyźni w maju br. podczas meczu między drużynami GKS Katowice a Chrobrym Głogów odbywającym się na stadionie przy ulicy Bukowej wtargnęli w kominiarkach na murawę boiska. Wczoraj podczas przeszukania mieszkania u 21-latka z Imielina policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 200 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Natomiast w mieszkaniu 19-latka z Mysłowic kryminalni znaleźli blisko pół kg metaamfetamny.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd.

KWP w Katowicach / ig

Opis filmu: Kolejni pseudokibice zatrzymani

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.26 MB)

Powrót na górę strony