Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali zaginioną staruszkę

Data publikacji 15.11.2016

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie zaginięcia 90-letniej mieszkanki Ptakowic. W związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia zaginionej, komendant podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla policjantów tarnogórskiej komendy oraz włączeniu do poszukiwań policjantów z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic, a także strażaków. Wyziębiona i wyczerpana kobieta została odnaleziona ponad 1000 metrów od najbliżej drogi.

Wspólnymi siłami dokonano sprawdzenia całego terenu reptowskiego parku oraz od Ptakowic do Zbrosławic. Po ponad godzinie poszukiwań policjanci wraz ze strażakami odnaleźli zaginioną kobietę, brodzącą w zimnej wodzie rzeki Drama, w odległości ponad 1000 metrów od najbliższej drogi. Staruszka była wyziębiona i wyczerpana. Strażacy zabrali ją quadem do karetki, skąd następnie trafiła do szpitala.

Dziękujemy strażakom oraz wszystkim zaangażowanym w poszukiwania. Dzięki współpracy służb i pracy wszystkich funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii. Dziękujemy także za publikację komunikatów o zaginionej w lokalnej prasie, internecie i radiu.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony