Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwa i „kradzież tożsamości”

Data publikacji 15.11.2016

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali sprawcę oszustw, połączonych z przestępstwami polegającymi na „kradzieży tożsamości”. To 26-letni mieszkaniec Warszawy. Podejrzany zaciągnął za pośrednictwem Internetu pożyczki na kilkanaście tysięcy złotych na dane osobowe pokrzywdzonego o identycznych danych osobowych jak swoje. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W sierpniu br. leszczyńska Policja otrzymała informację od mieszkańca Leszna, przebywającego poza granicami kraju, o podejrzeniu popełnienia na jego szkodę oszustw. Do przestępstw miało dojść w pierwszej połowie 2016 r. Z zawiadomienia wynikało, że na leszczyński adres zameldowania pokrzywdzonego spływała korespondencja ponaglająca do spłaty kilku pożyczek, których on w rzeczywistości nie zaciągnął. Łączna kwota zadłużenia wynosiła kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Trop zaprowadził ich do Warszawy. Funkcjonariusze ustalili, że osoba o identycznych danych osobowych co pokrzywdzony, wykorzystując zbieżność nazwisk zaciągnęła za pośrednictwem Internetu kilka pożyczek, obciążających w rzeczywistości mieszkańca Leszna. Do tego celu sprawca uprzednio założył kilka rachunków bankowych, także na dane pokrzywdzonego. Zadłużenie w kwocie kilkunastu tysięcy złotych nie zostało uregulowane wobec wierzycieli.

9 listopada br. policjanci z Leszna zatrzymali na terenie Warszawy osobę, mającą związek z nietypowymi przestępstwami. To 26-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustw, połączonych z podszywaniem się pod inną osobę, wykorzystując jej dane osobowe, w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja