Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu

Data publikacji 15.11.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zbrodni i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa doszło 10 listopada br. w jednym z domów w miejscowości Borzechowo, gdzie znaleziono zwłoki 69-letniego mężczyzny z widocznymi ranami głowy. Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo. Oględziny mieszkania, zabezpieczone ślady oraz przeprowadzone przez śledczych czynności operacyjne pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Policjanci ustalili personalia 40-letniego mieszkańca gminy Zblewo. Mężczyzna został zatrzymany już po kilkunastu godzinach od zdarzenia.

Podczas przesłuchania przyznał się do zbrodni i złożył wyjaśnienia, które potwierdziły wcześniejsze ustalenia śledczych. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił sądowi na jego tymczasowe aresztowanie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.    

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony