Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uchroniony przed zamarznięciem

Data publikacji 15.11.2016

Dzięki policjantom 66-letni mężczyzna, który znajdował się w nocy podczas mrozu w stodole, trafił pod opiekę rodziny. Dzisiaj funkcjonariusze skontaktowali się z pracownikami MOPS z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje, pomagające w takich przypadkach.

W nocy policjanci Posterunku w Tyszowcach podczas sprawdzania miejsc opuszczonych na terenie gminy, w których mogą przebywać osoby bezdomne natrafili na śpiącego mężczyznę. Mężczyzna znajdował się w opuszczonej stodole, w dodatku był pod wpływem alkoholu. Temperatura powietrza spadła poniżej -5 stopni Celsjusza. 66-latek prowadzi wędrowny tryb życia. Policjanci oddali go pod opiekę rodziny. Dzisiaj funkcjonariusze skontaktowali się z MOPS-em z prośbą o udzielenie pomocy mężczyźnie.

Policjanci patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzają dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, penetrują parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje pomagające w takich przypadkach. Zwróćmy uwagę na naszych sąsiadów czy maja opał, czy nie trzeba udzielić im pomocy.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony