Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reakcja świadków zapobiegła niebezpiecznym zdarzeniom

Data publikacji 16.11.2016

Odpowiedzialna postawa kierujących i krótka informacja telefoniczna uchroniła dwóch mieszkańców gminy Susz przed wychłodzeniem organizmu. Jeden z nich wrócił do domu, drugi trzeźwiał w policyjnej celi. Inny świadek poinformował o nieprawidłowościach podczas wycinki drzew przy jednej z dróg wojewódzkich. Okazało się, że pracownicy byli nietrzeźwi.

Wczoraj, 15.11.2016 r., po godz. 12:30, do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jadąc jedną z dróg wojewódzkich zauważył mężczyzn ścinających drzewa przy drodze. W pewnym momencie jeden z nich wyskoczył na drogę zatrzymując ruch, natomiast drugi zaczął sprzątać gałęzie znajdujące się na drodze. Jak dodał zgłaszający, zachowanie mężczyzn spowodowało realne zagrożenie w ruchu drogowym. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że trzech z pracujących mężczyzn jest pod wpływem alkoholu. 41–latek miał prawie pół promila alkoholu w organizmie, 27–latek 0,3 promila natomiast 51–latek 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami. Oprócz konsekwencji prawnych pracodawca może wobec mężczyzn podjąć także kroki dyscyplinarne.

Tego samego dnia przed godz. 17:00 na telefon alarmowy zadzwonił inny kierujący. Oświadczył, że jedną z dróg w gminie Susz środkiem drogi idzie prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zastali leżącego już na ziemi 47–latka. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, miał problem ze wstaniem oraz utrzymaniem równowagi. Policjanci jednak dali radę ustalić jego dane i przewieźli 47–latka do domu. Wkrótce będzie miał okazję wytłumaczyć się policjantom ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Nieco później - przed godz. 21:00 – ponownie do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił inny kierujący. Mężczyzna poinformował, że na jednej z dróg w gminie Susz, na prawym pasie drogi leży mężczyzna. Dodał, że zauważył go kiedy jechał swoim samochodem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że nietrzeźwy 52–latek idąc poboczem przewrócił się i nie miał siły już wstać. Mężczyzna dodatkowo nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. 52-latek został przetransportowany do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje czeka go rozmowa z policjantami.

Dzięki postawie kierujących dwóch mieszkańców gminy Susz bezpiecznie spędziło noc i uniknęli ryzyka wychłodzenia organizmu.

Wszyscy wiemy, że jesień to czas kiedy szybko zapada zmrok, a temperatura w nocy spada poniżej zera. Pamiętajmy, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy nie przechodźmy obojętnie. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony