Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biegli dla Amelki. Wśród nich policjant z Fordonu

Data publikacji 16.11.2016

269 kilometrów - tyle dokładnie liczyła trasa biegu charytatywnego, w którym wziął udział policjant z bydgoskiego Fordonu. Bieg został zorganizowany, by pomóc 7-letniej Amelce i jej mamie poszkodowanym w wybuchu gazu.

Asp. sztab. Robert Pawlak - policjant z komisariatu w bydgoskim Fordonie uczestniczył w biegu charytatywnym organizowanym przez stowarzyszenie „Razem dla Fordonu”. Grupa biegaczy nazwana przez stowarzyszenie Ludźmi o Diamentowych Sercach wyruszyła w charytatywną sztafetę z Bydgoszczy do Szczecina. W ten sposób biegacze chcieli pomóc 7-letniej Amelii i jej mamie, które zostały ciężko ranne w wybuchu gazu.

Trasa z Bydgoszczy do Szczecina liczy 269 km. Uczestnicy pokonując tę kilkusetkilometrową trasę chcieli w ten sposób pomóc w zbiórce funduszy na leczenie Amelii i jej mamy Oli. Charytatywny bieg w darze serca rozpoczął się 11 listopada 2016 r. o godz. 9:00 na Rynku w Starym Fordonie. Linią mety był w Szpital Dziecięcy Zdroje Szczecin, gdzie 12 listopada o godz. 9.00 biegacze spotkali się z Amelką i przekazali prezenty.

Asp. sztab. Robert Pawlak pasjonuje się bieganiem od trzech lat. Uczestniczy w półmaratonach oraz biegach 10-kilometrowych organizowanych w kraju. Kolejnym wyzwaniem dla niego będzie udział w pierwszym maratonie.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony