Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia

Data publikacji 16.11.2016

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał podejrzany, który śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego na przejściu dla pieszych. Sąd, po zapoznaniu ze zgromadzonym materiałem dowodowym, aresztował go na dwa miesiące.

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w miniony poniedziałek (14.11.br.) około godziny 17:45 na przejściu dla pieszych na ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Wówczas z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że sprawcą wypadku jest kierujący samochodem osobowym marki Skoda koloru bordowego lub brązowego na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowca tego pojazdu nie zatrzymawszy się odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku ulicy Łochowskiej w Bydgoszczy.

Kilka godzin po zdarzeniu w Komisariacie Policji Bydgoszcz - Błonie zgłosił się 56-letni kierowca skody, który najprawdopodobniej potrącił 34-latka na oznaczonym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniali dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy potwierdził ustalenia policjantów. Dzisiaj kryminalni przedstawili 56-latkowi zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Następnie mężczyzna został doprowadzony przez policjantów przed oblicze prokuratora. Oskarżyciel po przesłuchaniu podejrzanego wystąpił z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 56-latka na dwa miesiące.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia
  • Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia
  • Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia
Powrót na górę strony