Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni dwaj członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 17.11.2016

Kolejnych dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami na tzw. wnuczka zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy w wieku 45 i 59 -lat. Jak wynika z ustaleń śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, grupa, która działała na terenie kraju, wyłudziła łącznie od pokrzywdzonych osób ponad 150 tys. zł. Wobec podejrzanego 45-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Ostatnie zatrzymania, do których doszło przed kilkoma dniami,  to realizacja śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sprawa dotyczy  zorganizowanej grupy  przestępczej, której celem było wyłudzanie pieniędzy od osób starszych metodą na tzw. wnuczka czy policjanta.

Ze zgromadzonego materiału wynika, że członkowie grupy działali nie tylko na terenie Lubelszczyzny, ale i w innych miejscowościach w kraju. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało łącznie 11 osób. Przestępcy w latach 2014-2015 wyłudzili łącznie od pokrzywdzonych ponad 150 tys. zł.

Ostatnia realizacja policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie miała miejsce  w Warszawie. Tam zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy stolicy w wieku 45 i 58 lat, obydwaj wcześniej notowani. Mężczyźni byli zaskoczeni zatrzymaniem, nie próbowali ucieczki. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak wynika z ustaleń śledczych, pokrzywdzeni, do których dzwonili oszuści, myśląc, że pomagają policji bądź krewnemu, przekazywali swoją gotówkę m.in. na podane im konto. Nadzorowaniem zakładania właśnie takich rachunków bankowych oraz kontrolowaniem wypłat środków finansowych zajmował się zatrzymany 45-latek. Ponadto mężczyzna werbował osoby, na których dane takie konta były zakładane. Jedną z nich m.in. był 59-letni warszawianin.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd aresztował 45-latka na okres 3 miesięcy. Wobec starszego z mężczyzn zastosowano policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony