Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i oddziału prewencji

Data publikacji 18.11.2016

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa kujawsko-pomorskiego prowadzone są wspólne służby funkcjonariuszy ruchu drogowego z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zwiększyć poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami zdarzeń na drogach.

16 i 17 listopada w godzinach popołudniowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowane były po raz kolejny wspólne działania policjantów ruchu drogowego i Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zwiększyć poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz ujawniać wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są głównymi przyczynami zdarzeń na drogach. Służby dyslokowane były w rejony, gdzie na podstawie policyjnych analiz zanotowano wzrost wypadków drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Działania przeprowadzone zostały w powiatach: w środę (16.11.16) bydgoskim, grudziądzkim, świeckim, nakielskim i tucholskim, a we czwartek (17.11.16) toruńskim, włocławskim, lipnowskim, brodnickim oraz golubsko-dobrzyńskim.

W dwudniowej akcji udział wzięło łącznie 112 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 718 pojazdów oraz  zatrzymali 292 kierujących pojazdami, którzy popełnili wykroczenie drogowe. Zatrzymali również 3 osoby, które kierowały pojazdem pod wpływem alkoholu. Ujawnili też 35 pieszych, którzy nie zastosowali się do przepisów o ruchu pieszych.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa na drogach działania będą prowadzone cyklicznie.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i oddziału prewencji

Pobierz plik Wspólne działania policjantów ruchu drogowego i oddziału prewencji (format mp4 - rozmiar 19.16 MB)

Powrót na górę strony