Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za znęcanie nad zwierzętami

Data publikacji 18.11.2016

Głogowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem. Sprawca przyznał się do zrzucenia psa z balkonu usytuowanego na 8 piętrze bloku mieszkalnego. Niestety zwierzę nie przeżyło upadku. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut. Także funkcjonariusze z Nowej Suchej zatrzymali domniemanego sprawcę znęcania się nad czworonogiem.

Jak wynika z ustaleń głogowskich policjantów, 25-latek zamieszkuje ze swoją babcią, którą się opiekuje. Starsza pani miała również 15-letniego psa. Mężczyzna pomagał w zajmowaniu się czworonogiem. Taka sytuacja trwała do 15 listopada br. W tym dniu, wieczorem, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o tym, że pod budynkiem bloku mieszkalnego został znaleziony martwy pies. Zwierzę miał zabrać mężczyzna, który wyprowadzał go na spacery.

Policjanci we wskazanym mieszkaniu na balkonie ujawnili w worku na śmieci martwego psa. Z ustaleń policjantów wynikało, że to zamieszkujący lokal 25-latek jest sprawcą śmierci zwierzęcia. Mężczyzna zaprzeczał temu faktowi. W związku z podejrzeniami został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dopiero nazajutrz podczas przesłuchania, przyznał się do stawianego mu zarzutu.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

----

Mieszkaniec gminy Nowa Sucha zgłosił, że z posesji zginął jego pies. Dwa dni po zgłoszeniu funkcjonariusze uzyskali informację, że psa mógł zabrać 28-letni mężczyzna, sąsiad zgłaszającego. Okazało się, że 28-latek uwiązał psa na sznurku i znęcał się nad nim, kopiąc go. Weterynarz wezwany na miejsce stwierdził ponadto, że do psa strzelano z wiatrówki.

Gdy policjanci pojechali do domu podejrzewanego na przeszukanie, znaleźli pistolet pneumatyczny. Funkcjonariusze Posterunku Policji w Nowej Suchej przedstawili 28-latkowi zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony