Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali szczenięta

Data publikacji 21.11.2016

Dzielnicowi z Piątku uratowali trzy szczenięta. Psy wyciągnęli z kontenera na śmieci. Trafiły pod opiekę towarzystwa „Podaj łapę”. Szukamy dla nich domu!

18 listopada 2016 roku mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem odnalezienia w Piątku w kontenerze na śmieci trzech szczeniaków. O zdarzeniu poinformował przypadkowy mężczyzna, który zwrócił uwagę na piszczenie wydobywające się z kosza. Policjanci wyjęli psy, oczyścili z popiołu i przewieźli w ciepłe miejsce. Dołożyli wszelkich starań, aby szczeniaki jak najszybciej otrzymały fachową pomoc. Psy trafiły pod opiekę towarzystwa „Podaj Łapę”. Były wyziębione i głodne. Wyżywienie dla nich ufundował Wójt Gminy Piątek. Znajdują się pod opieką weterynarza, który wyjaśnił, że szczeniaki są ogólnie w dobrym stanie, mają około 5 dni życia. Na skutek wyziębienia chorują na zapalenie płuc.

Zwracamy się do państwa z apelem o zapewnienie domu dla Luki, Bono i Stiviego. Za około dwa miesiące będzie możliwa ich adopcja poprzez fundację "Podaj Łapę". Policjanci ustalają sprawce, któremu grozi odpowiedzialnośc karna wynikająca z Ustawy o ochronie zwierząt.

Strona fundacji "Podaj Łapę" ►

 

Powrót na górę strony