Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci włączają się w akcję pomocy zwierzętom

Od 6 lat Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje akcję pomagania zwierzętom w śląskich schroniskach. Polega ona na zbiórce darów dla zwierząt, która kończy się tradycyjnie adresowaną do młodzieży Konferencją "Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt" na Wydziale Prawa i Administracji. Panele tematyczne obejmują m. in. wiedzę na temat obowiązków właścicieli względem zwierząt domowych czy charakterystykę przestępstw i wykroczeń w tym zakresie. W akcję włączają się również śląscy policjanci.

Z roku na rok akcja przybiera na sile i zyskuje partnerów. Podczas tegorocznej 6. edycji wspierają ją m.in.: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach i Śląski Inkubator Przedsiębiorczości oraz licea z Katowic i Sosnowca. Tegoroczna zbiórka właśnie ruszyła i prowadzona będzie do 12 grudnia, następnie 16 grudnia odbędzie się wcześniej wspomniana konferencja.

Zebrane dary zostaną przekazane schroniskom w Sosnowcu, Katowicach, Bytomiu i TOZ w Zabrzu, a także organizacjom prozwierzęcym z tych miast. Całe przedsięwzięcie finalizuje Happening Klubu Gaja.

Śląscy policjanci włączają się do akcji. W jednostkach garnizonu organizowane są zbiórki:

  • suchej i mokrej karmy dla psów i kotów, ryżu, makaronu i kaszy,
  • obroży, smyczy, koców, pledów, poszew, prześcieradeł i ręczników,
  • bud i ich ocieplenia,
  • środków czystości dla zwierząt,
  • środków opatrunkowych, strzykawek i igieł.

Zebrane rzeczy, za pośrednictwem delegacji, przekazane zostaną do Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony