Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenia pieszych - policja apeluje o noszenie odblasków!

Data publikacji 22.11.2016

Tylko w ciągu 24 godzin na terenie województwa łódzkiego doszło do czterech śmiertelnych wypadków, w których zginęli piesi. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.

Poddębiccy policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego, który po potrąceniu pieszego uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych!!!

Do zdarzenia doszło 21 listopada 2016 roku po godzinie 16.00 w miejscowości Sworawa. Policjanci, wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki KIA Sportage 34-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym, potrącił 56-letniego pieszego, który zmarł na miejscu. Kierujący po zdarzeniu odjechał z miejsca nie udzielając pomocy. Pieszy ubrany był w odzież w ciemnych kolorach, nie miał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci szybko ustalili kto jest sprawcą wypadku. 34-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Był pijany. Badanie  wykazało, że  miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło 21 listopada 2016 roku w Łodzi. Pierwszy miał miejsce około godziny 11.50 na skrzyżowaniu ulicy Targowej i Piłsudskiego. Według wstępnych ustaleń kierujący daewoo lanos 59-letni mieszkaniec Łodzi potrącił przechodzącą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i prawdopodobnie nietrzeźwą 58-latkę. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca daewoo w chwili wypadku był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają również okoliczności drugiego z tragicznych wypadków, który miał miejsce około godziny 18.00 na ulicy Rokicińskiej w Łodzi. Jak wstępnie ustalili, kierujący fiatem 500 jadąc od strony ulicy ul Augustów w kierunku centrum, 40-letni mieszkaniec Łodzi potrącił mężczyznę który wbiegł wprost przed nadjeżdżający samochód. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmieć na miejscu. Kierowca fiata był trzeźwy.

Zgierscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 21 listopada 2016 roku około godziny 17.00 w miejscowości Słowik. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 38-letnia piesza ( bez jakichkolwiek elementów odblaskowych) przebiegała w miejscu niedozwolonym przez ulicę Gdańską stanowiącą cześć drogi krajowej nr 91. Została potrącona przez 50 – letniego kierującego samochodem mitsubishi. Mężczyzna był trzeźwy. Kobietę przewieziono do szpitala, gdzie niestety pop kilku godzinach zmarła. Policjanci  zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i ustalają świadków.

Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Śmiertelne potrącenia pieszych - policja apeluje o noszenie odblasków !
  • Śmiertelne potrącenia pieszych - policja apeluje o noszenie odblasków !
  • Śmiertelne potrącenia pieszych - policja apeluje o noszenie odblasków !
Powrót na górę strony