Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci docenieni przez mieszkańców

Data publikacji 22.11.2016

Wyjątkowe podziękowania od mieszkańców Spręcowa otrzymała podkomisarz Anna Beczyńska z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na ręce jej bezpośredniego przełożonego zostało złożone nie tylko pisemne wyróżnienie, ale również statuetka z wyrazami wdzięczności za jej zaangażowanie w sprawie poszukiwań mężczyzny i okazane podczas działań wielkie serce. Z kolei policjanci z mrągowskiej drogówki spotkali się ze wspaniałymi i szczerymi wyrazami wdzięczności przekazanymi przez starszego mieszkańca miasta. Po tym, jak pomogli mężczyźnie wymienić uszkodzone koło w jego samochodzie, do miejscowej komendy wpłynął list. Kierowca serdecznie podziękował w nim policjantom za okazaną pomoc.

Kilka tygodni temu olsztyńscy policjanci interweniowali na terenie Spręcowa w sprawie zaginięcia kategorii pierwszej. Poszukiwany mężczyzna, ze względu na swój stan zdrowia stwarzał realne zagrożenie dla życia swojego i innych osób. Na miejsce zostali wezwani policjanci, a wśród nich koordynująca działaniami podkom. Anna Beczyńska, która z poświęceniem zaangażowała się w działania poszukiwawcze. Jej doświadczenie oraz trud doprowadził do odnalezienia mężczyzny i uniknięcia tragicznego finału.

Dziś (22.11.2015) na ręce Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie złożone zostały wyjątkowe podziękowania. Pisemne wyrazy uznania oraz statuetka w kształcie złotej róży to podziękowania od rodziny poszukiwanego mężczyzny skierowane do podkomisarz Anny Beczyńskiej. Funkcjonariuszka Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Olsztynie w sposób profesjonalny podeszła do wykonywanych zadań, co niewątpliwie zapobiegło tragedii rodzinnej.

W poniedziałek (31 października) starszy kierowca wjeżdżał na parking cmentarza komunalnego w Mrągowie. Zauważył wtedy, że pękła mu opona i niezbędna będzie wymiana koła na zapasowe. Policjanci, którzy pełnili w tym czasie służbę w pobliżu w ramach działań „Znicz” zauważyli, że starszy kierowca sam nie podoła wymianie koła, dlatego postanowili mu pomóc. Szybko sami wymienili uszkodzone koło, tak aby starszy pan mógł kontynuować jazdę swoim samochodem. Wdzięczny kierowca przesłał na ręce komendanta list wraz z podziękowaniami za okazaną pomoc. Policjanci tym gestem byli miło zaskoczeni.

(KWP w Olsztynie / ms, ig)

Powrót na górę strony