Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kierowcy

Data publikacji 23.11.2016

Wrocławscy policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierowcy MPK, który miał zawał serca. Mężczyzna źle się poczuł, jednak nie chciał pomocy medycznej. Policjanci podejrzewając, że jego stan może być poważny, wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ich reakcja prawdopodobnie uratowała mężczyznę, gdyż lekarz stwierdził u niego zawał. Kierowca został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi ratującemu życie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w trakcie pełnionej służby 22 listopada br., około godz. 8.50 zauważyli w pobliżu jednej z ulic stojący na przystanku autobus MPK z włączonymi światłami awaryjnymi. Mundurowi postanowili zainteresować się całą sytuacją i sprawdzić, co się stało. Kiedy policjanci podeszli do pojazdu zauważyli przy nim kierowcę. Mężczyzna w rozmowie przyznał, że źle się poczuł i chce się tylko przewietrzyć.

Mimo, że kierowca nie chciał pomocy medycznej, policjanci podejrzewając, że stan mężczyzny może być poważny, wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Po kilku minutach na miejscu pojawił się zespół karetki specjalistycznej, który udzielił pomocy. Okazało się, że reakcja policjantów prawdopodobnie uratowała mężczyznę, gdyż lekarz stwierdził u niego zawał. Po przeprowadzeniu badaniu kierowca został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi ratującego życie.

Rodzina poszkodowanego podziękowała policjantom za udzielona pomoc.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony