Dwa złota, srebro i brąz – lubuscy policjanci mistrzami w pływaniu

Data publikacji 23.11.2016

W zakończonych 19 listopada br. Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych MSWiA lubuscy policjanci zdobyli cztery medale, w tym dwa złote. Mł. insp. Tomasz Zgirski okazał się najlepszy na 50 metrów stylem klasycznym, a kom. Mirosław Rutkowski na 100 stylem dowolnym. Mistrzostwa, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, odbyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Pływanie jako dyscyplina sportowa upowszechniło się już w XIX wieku i od samego początku zostało wpisane do programu Igrzysk Olimpijskich. Jest to świetny sposób na zachowanie zdrowia, poprawę i utrzymanie kondycji. Kondycji tak istotnej zwłaszcza w policyjnej służbie.

19 listopada br. na basenach Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych MSWiA w pływaniu. Nad taflą wody stanęło do rywalizacji sportowej ponad 150 zawodników – policjanci z całego kraju, ale także przedstawiciele straży pożarnej, więziennictwa, straży granicznej i straży miejskiej. Rywalizowali oni w dziewięciu konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie drużynowej.

Lubuski garnizon reprezentowali mł. insp. Tomasz Zgirski – Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP i kom. Mirosław Rutkowski z Wydziału d/w z Korupcją KWP. Osiągnęli oni znakomite wyniki stając dwukrotnie na najwyższym stopniu podium i zdobywając złote medale. Insp. Tomasz Zgirski nie miał sobie równych na krótkich dystansach – wywalczył złoty medal na 50 m stylem klasycznym i srebrny na 50 m stylem dowolnym. Z kolei kom. Mirosław Rutkowski zdobył złoty medal na 100 m i brązowy na 400 m – oba w stylu dowolnym.

Nasi mistrzowie trenują pływanie od najmłodszych lat w klubach sportowych w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Sportowa pasja z dzieciństwa przetrwała do dnia dzisiejszego. Oboje podkreślają, że nie liczą się dla nich sukcesy czy medale tylko zwykła przyjemność z codziennego uprawiania sportu.