Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie ze skutkiem śmiertelnym w Nowej Wsi

Data publikacji 23.11.2016

Krośnieńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek wieczorem na krajowej "19" w powiecie krośnieńskim. W wyniku potrącenia przez samochód zginął 55-letni pieszy. Kierujący pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki współpracy ze słowacką policją, zatrzymano kierowcę samochodu ciężarowego, który prawdopodobnie brał udział w tym wypadku.

Krośnieńscy policjanci pracowali wczoraj pod nadzorem prokuratora na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło po godz. 20 w Nowej Wsi blisko przejścia granicznego w Barwinku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym potrącił pieszego, po czym odjechał w kierunku granicy polsko-słowackiej. 55-letni pieszy pomimo reanimacji zmarł.

Niezwłocznie po zdarzeniu policjanci z Krosna podjęli współdziałanie z Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku. Dzięki temu niespełna pół godziny później słowaccy policjanci zatrzymali 27-latka kierującego samochodem ciężarowym, który prawdopodobnie brał udział w tym zdarzeniu. Kierowca w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejowej w Krośnie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony