Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc policjantów uratowała mężczyźnie życie

Data publikacji 24.11.2016

Zielonogórscy policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Desperat zagroził, że się podpali. Tylko dzięki świetnie przeprowadzonej akcji, szybkości działania i zaangażowaniu, policjanci zdążyli na cza

W nocy z wtorku na środę 22/23 listopada, przed godziną 2 dyżurna Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrała telefon od dyżurnego straży pożarnej. Poinformował ją, że przed chwilą zadzwonił do niego mężczyzna informując, że znajduje się w lesie i chce odebrać sobie życie.

Dyżurna natychmiast skierowała do działań policjantów służby patrolowej, jednocześnie próbując skontaktować się z desperatem. Po kilkunastu próbach mężczyzna odebrał telefon i poinformował, że podpalił samochód i znajduje się na leśnej drodze w okolicach Barcikowic.

Policjanci od razu udali się we wskazane okolice ale odnalezienie mężczyzny utrudniały ciemność i brak precyzyjnej informacji określającej gdzie dokładnie może się znajdować. W pewnym momencie policjanci dostrzegli ogień i pobiegli w tamtym kierunku. Gdy dobiegli na miejsce zauważyli płonący samochód i stojącego obok mężczyznę, który wylewał na siebie jakąś ciecz.

Policjanci zdążyli dobiec do niego w ostatniej chwili, ponieważ mężczyzna próbował rzucić się w płomienie. Odciągnęli go w bezpieczne miejsce o kilkadziesiąt metrów od płonącego pojazdu w obawie, że zbiornik z paliwem płonącego auta może w każdej chwili wybuchnąć. Policjanci udzielili pomocy oszołomionemu mężczyźnie, a także wezwali na miejsce jednostki straży pożarnej, które ugasiły płonący samochód. Z uwagi na to, że mężczyzna był nietrzeźwy, został przewieziony do Izby Wytrzeźwień, gdzie pozostał pod opieką lekarza.

Zielonogórscy policjanci, którzy brali udział w działaniach mają satysfakcję, że kolejny raz doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki swojemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz szybkości działania, świetnie wykonali zadanie najważniejsze - uratowali ludzkie życie.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Pomoc policjantów uratowała życie
  • Pomoc policjantów uratowała życie
  • Pomoc policjantów uratowała życie

Opis filmu: Pomoc policjantów uratowała życie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.02 MB)

Powrót na górę strony